TURNIEJ BEZPIECZENSTWA RUCHU DROGOWEGO

Utworzono dnia 05.05.2017

I MIEJSCE W BRD

04.05.2017 roku odbył się  Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Szkół Gminy Szczecinek. Do zawodów zgłosiły się szkoły podstawowe z: Gwdy Wielkiej, Parsęcka, Wierzchowa i Żółtnicy. Konkurs przeprowadził policjant z Komendy Policji w Szczecinku Pan Krzysztof Przyborowski. Drużyny ze szkół podstawowych składały się z czterech zawodników, w tym dwie dziewczynki i dwóch chłopców. Naszą szkołę reprezentowali : Paulina Markowska, Emilia Klemiec, Konrad Bryszewski oraz Kacper Kiełbowski.

Konkurs był przeprowadzony w dwóch etapach. W pierwszym zawodnicy rozwiązywali test. Test zawierał pytania dotyczące znajomości: znaków drogowych, przepisów o ruchu rowerów i pieszych, pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach oraz udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie szkół podstawowych wybierali jedną poprawną odpowiedź z trzech podanych w każdym pytaniu. Maksymalnie można było zdobyć 25 punktów za test po jednym za każdą prawidłową odpowiedź. Otrzymane punkty zamieniono na miejsca po teście. Druga część konkursu polegała na przejechaniu rowerem przez tor przeszkód. W sali gimnastycznej rozstawiono specjalne przeszkody a były to: slalom z ograniczeniem, przejazd po równoważni, przejazd przez wiszącą bramkę, przewiezienie przedmiotu z miejsca na miejsce, korytarz z desek, slalom kółkowy – żmijka oraz zatrzymanie w miejscu.

Oto klasyfikacja końcowa zawodów:

Szkoły podstawowe drużynowo

1 miejsce – Żółtnica

2 miejsce – Wierzchowo

3 miejsce – Gwda Wielka

4 miejsce - Parsęcko

Szkoły podstawowe indywidualnie:

1 miejsce – Kacper Kiełbowski

6 miejsce – Konrad Bryszewski

7 miejsce – Emilia Klemiec

11 miejsce – Paulina Markowska

Nasza drużyna zakwalifikowała się tym samym do powiatowych zawodów BRD, które odbędą się 06.05.2017 w Szczecinku. GRATULUJEMY!

TURNIEJ BRD

Utworzono dnia 05.05.2017, 15:39