PORANEK WIELKANOCNY” – pt. „MALOWANE ŚWIĘTA" W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŻÓŁTNICY .

Utworzono dnia 25.04.2023

PORANEK WIELKANOCNY” – pt. „MALOWANE ŚWIĘTA" W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŻÓŁTNICY .

Dnia 5 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej w Żółtnicy odbyła się uroczystość z okazji Świąt Wielkanocnych - „Poranek Wielkanocny” pt.„ Malowane święta”.

Mali aktorzy ubrani odświętnie oraz w stroje ludowe, zaprezentowali wiersze i piosenki o tematyce wielkanocnej oraz tańce : „Gaik”, „Wiosna, wiosenka”, „Wiosenny walczyk” związane z obchodami i tradycją świąt wielkanocnych. Poprzez prezentację świątecznych symboli i obyczajów uczniowie klas 1 -3 przybliżyli również publiczności tradycje i zwyczaje związane z tymi świętami.

Piękny występ dzieci był wzbogacony podkładami muzycznymi. Dzięki tym małym „artystom” wszyscy poczuliśmy już wspaniałą świąteczną atmosferę. Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Żółtnicy Jolanta Góra podziękowała dzieciom za występ i podkreśliła, iż kultywowanie tradycji polskiej przez dzieci, a w tym przypadku zwyczajów wielkanocnych, jest bardzo ważne.

Wszystkim zebranym na sali uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły pani Dyrektor życzyła radości i duchowego przeżywania świąt, które dla chrześcijan są niezwykle ważnym wydarzeniem.

PORANEK WIELKANOCNY” – pt. „MALOWANE ŚWIĘTA" W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŻÓŁTNICY

Utworzono dnia 25.04.2023, 11:33

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny:

Licznik odwiedzin: